جاذبه های گردشگری

۳ واقعیت شهر عباس آباد

پارک جنگلی خشکه‌داران

اثر طبیعی خشکه‌داران در کیلومتر ۳۰ محور تنکابن به چالوس و بعد از شهر عباس‌آباد و قبل از سلمانشهر در کنار جاده واقع شده و ۱۲۰ متر با دریا فاصله دارد. این منطقه حفاظت شده به‌عنوان تنها جنگل جلگه‌ای و بکر از آخرین بازمانده‌های اکوسیستم‌های جنگلی جلگه‌ای شمال ایران به‌شمار می‌رود. در حاشیه این منطقه نیز یک موزه تاریخی طبیعی ایجاد شده که در مجموعه‌ای، تاکسیدرمی حیوانات وحشی شمال ایران را به نمایش گذاشته و همواره مورد استقبال محققان و دانش‌پژوهان است.

در این منطقه انار وحشی، ازگیل، آلوچه و تمشک فراوان و اگر شانس داشته باشین و در فصل مناسبی به منطقه اومده باشین می‌توانی قرقاول، توکا، بوتیمار و انواع پرنده‌های شکاری را در این پارک ببینین. 
البته در پارک خشکه داران گراز، گرگ و شغال هم وجود داره!

 

روستای سرتاکرات

در جنوب شهرستان عباس آباد روستای زیبای سرتاکرات واقع شده است. منشا تشکیل این روستا به دلیل رودخانه و بهره برداری از مراتع سرسبز و رمه داری بوده است و به دلیل آب وهوای مناسب و خاک مناسب کشاورزی و باغداری نیز در این روستا رواج دارد. جمعیت سرتاکرات ۱۰۵خانوار و حدودا ۴۵۰ نفر است .کشت و نگهداری درختان مرکبات ، کیوی، سیب و آلبالو از مشغله های مردم این روستا به شمار می آید . جاذبه های طبیعی، باغهای زیبا و آب و هوای خوب آن را دیدنی تر کرده است . سرتاکرات قلب تپنده این منطقه است .

 

 

روستای ولیکستان

شهرستان عباس آباد را به طرف جنوب پیش می گیریم جاده ای جنگلی و زیبا برای رسیدن به روستای ولیکستان . روستای ولیکستان از شمال به روستای سرتاکرات از جنوب به روستای سیبن از شرق به روستای پرچور و از غرب به روستای سرفقیه آباد وصل می باشد . حدودا ۱۵۵ خانوار و ۶۵۰ نفر جمعیت دارد که به دامداری ، کشاورزی و باغداری مشغولند . در فصل بهار و تابستان روستای ولیکستان منظره ای طناز و دل فریب دارد این روستا بین جنگل سرفراز شمال و ساحل زیبای مازندران واقع شده است . روستای ولیکستان در زمان جنگ تحمیلی شهیدانی را تقدیم ایران اسلامی کرده است شهیدانی که امروزه الگوی رادمردی برای جوانان روستا به شمار می رود آبشار زیبای سوتراش که از روستای سیبن سرچشمه گرفته از میان قلوه سنگ ها راهش را به ولیکستان باز کرده و باعث آبادانی و رونق کشاورزی این منطقه شده است.

 

برخی از جاذبه های گردشگری  عباس آباد را میتوانید در اینجا ببینید.

 

منبع: seeiran

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس برای رزرو