سوالات متداول

سوالات متداول

ویلاگیر (اجاره ویلا) کیست؟
ویلاگیر مجموعه ای است که برای ارتقا فرهنگ گردشگری تلاش می کند و از این رو گوشه ای از فعالیت خود را برای اجاره ویلای مناسب به گردشگران عزیز اختصاص می دهد. همچنین به معرفی نقاط گردشگری هر شهر می پردازد تا گردشگران راحت تر برنامه ریزی کرده تا همه نقاط دیدنی را ببینند.
 
چگونه ویلای داخل سایت را اجاره کنیم؟
شما می توانید با انتخاب ویلای مورد نظر خود به صورت مستقیم با صاحب ویلا  و یا با مجموعه ویلاگیر تماس گرفته و ویلای مورد نظر را رزرو کنید. بهترین روش و نکات مهم در رزرو به شکل زیر می باشد.
  • ویلای مورد نظرخودتون را انتخاب کنید.
  • کد ملک را یاداشت کرده ( مثال کد  ملک ۵۹۹ )  و مشخصات زیر را به شماره ۰۹۱۱۷۱۵۷۲۲۶ پیامک نمایید .
  • اطلاعات زیر برای رزرو ویلا ضروری می باشد.
  • تاریخ دقیق روز شروع و روز پایان اجاره. ( مثال شروع اجاره روز چهار شنبه یعنی ویلا ساعت دو بعدازظهر روز چهار شنبه تحویل تان میگردد)
  • تعداد نفرات همراه تان.
  • در صورتی که ویلا مورد درخواست شما قبلا رزرو شده باشد ما با توجه به قیمت ویلا مورد درخواست، شهر، روزهای رزرو و تعداد نفرات ویلای مشابه را به شما معرفی خواهیم کرد.
 
چگونه مبلغ رزرو را پرداخت کنیم؟
  شرایط رزرو و پرداخت
روش اول : شما میتوانید بصورت مستقیم با صاحب ویلا برای رزرو ویلا تماس بگیرید در این صورت اگر مشکلی در توافق مابین رخ دهد این سایت هیچ مسئولیتی در این باره ندارد.
روش دوم :
شما بعد از تایید اولیه ثبت رزرو توسط مجموعه ویلاگیر جهت تکمیل و نهایی شدن رزرو مبلغ یک روز اجاره بها ویلای مورد نظر را به حساب مدیر سایت واریز نموده و کد پیگیری یا فیش واریزی را برای شماره ۰۹۱۱۷۱۵۷۲۲۶ پیامک و یا تلگرام نمایید. پس از تایید واریز ایمیل رزرو برای شما ارسال می گردد.
توجه رزرو شما زمانی کامل می شود که مبلغ یک روز اجاره ویلای مورد نظر را جهت رزرو واریز کرده باشید. اگر فرد دیگری زودتر نسبت به واریز اقدام کند ویلا برای آن شخص رزرو می شود.
 
زمان لغو رزرو 
در صورت رزرو ویلا می توانید تا ۴۸ ساعت قبل از روز اجاره نسبت به لغو رزرو اقدام کنید. در این صورت تمام مبلغ پرداختی به مسافر برگشت داده می شود.( در صورتی که مبلغ رزرو به سایت ویلاگیر پرداخت شده باشد).
در صورتی که لغو رزرو ۲۴ قبل از روز اجاره باشد ۵۰ درصد از مبلغ پیش پرداخت کسر و مابقی به شما مسافر عزیز برگشت داده می شود.
در موارد کمتر از ۲۴ ساعت هیچ مبلغی به شما (مسافر عزیز) باز پرداخت نمی شود.
 
تا چه زمانی ویلا برای مسافری که ویلا را رزرو کرده نگه داشته می شود؟
در صورت مراجعه نکردن به موقع مسافر به محل ویلا، صاحب ویلا به مدت یک روز ویلا را خالی نگه داشته و اگر مسافر مراجعه نکرد نسبت به اجاره به مسافر جدید اقدام می کند. (مسافر رزرو کرده حق هیچ اعتراض را ندارد).
 
شما مسافر عزیز می توانید قبل از حرکت نسبت به رزرو ویلا اقدام کنید و یا بعد از حضور در شهر مقصد با مراجعه به سایت ویلای مورد نظر را انتخاب کرده و با صاحب ویلا جهت اجاره تماس بگیرید.
 
در صورت داشتن سوال وارد صفحه ارتباط با ما شوید و از کادر مخصوص سوال خود را بپرسید. یا سوال را به شماره ۰۹۱۱۷۱۵۷۲۲۶ پیامک کنید.
 
تماس برای رزرو